Новини

Відкрита база даних про мембрани

Майже півстоліття тому поява тонкоплівкових композитних поліамідних мембран призвела до прориву в мембранних технологіях для опріснення та очищення води. За останні роки спостерігалося лише незначне покращення їх водно-сольової селективності. Повільний прогрес частково пояснюється відсутністю розуміння взаємозв'язку між синтезом мембранного елемента, його структурою та експлуатаційними характеристиками.

Централізований архів даних про характеристики мембран зворотного осмосу (ЗО) може допомогти у індикації параметрів, що дозволить максимально підвищити ефективність ЗО.

Відкрита база даних мембран доступна за посиланням: www.openmembranedatabase.org. Ця база є постійно зростаючою сукупність даних про більш ніж 600 мембран для очищення та опріснення води. Всі представлені дані зібрані з фахових видань, патентів та інформаційних брошур про комерційні продукти. Представлена інформація можу бути застосована для порівняння нових мембран зворотного осмосу з вже існуючими, а також для проведення мета-аналізів та дослідження взаємозв'язків між синтезом, структурою та продуктивністю ЗО, що є вкрай важливим завданням для розвитку мембран.

Читати продовження: https://cutt.ly/KIY7N8w
Новини науки