Новини

Директор Південмашу звернувся до Кабміну через загрозу масштабної техногенної катастрофи

Південмаш зберігає у старих резервуарах компонент ракетного палива, але грошей на його зберігання організація не отримує, а про утилізацію держава давно не згадує. Всього на підприємство передали 95 тонн гептилу, і якщо одна цистерна розгерметизується, то може постраждати до 100 тисяч осіб. Про це написав генеральний директор Південмашу Сергій Войт.

Гептил – це канцерогенна речовина, яка вражає шкіру, імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, призводить до безпліддя і є причиною вроджених вад. Гептил вражає буквально всі системи людського організму. Він вкрай небезпечний навіть у мінімальних концентраціях.

Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, що має аміачний, схожий на "рибний" запах. Для людини найбільш небезпечно вдихати її випари. При першому контакті гептил може викликати втрату свідомості, нудоту, блювоту, подразнення очей і дихальних шляхів, порушення нервової системи. Якщо ця речовина потрапляє в грунт і воду, то вбудовується в усі "харчові ланцюжки". Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на літр води.

Читати продовження: https://cutt.ly/YE6iQ2n
Новини України