Новини

Найцінніший ресурс XXI століття. Чому якість питної води в Україні значно гірша, ніж у країнах Європи

Європейські країни пишаються тим, що їхнє населення може пити воду просто з крана, каже Ганна Цвєткова, керівник громадської організації Жіноче водне партнерство України. В Україні ж ситуація протилежна: вода з крана насичена солями, залізом, марганцем, хлором та його похідними і ще багато чим.

Загалом кількість нестандартних проб — показників, які не відповідають вимогам норм, — сягає в українській воді з-під крана 80−90 %. Такі цифри наводить Юлія Бережна, виконавчий директор Українського водного товариства (Waternet).

Причин такої різниці декілька.

По-перше, вітчизняні норми — гігієнічні вимоги до питної води — наказують перевіряти воду на 86 забруднюючих речовин. Водночас директива Європейського парламенту з якості питної води регулює вміст уже 100 таких забруднювачів.

По-друге, Україна використовує здебільшого поверхневі води, тоді як на Заході воду найчастіше беруть із підземних джерел, «після того як вона пройшла хоч якусь природну фільтрацію», пояснює Цвєткова.

По-третє, Європа пішла ще далі й запровадила так звані індикаторні параметри — мікробіологічні, хімічні, фізичні показники якості, не пов’язані зі шкідливим впливом на здоров’я споживачів, які демонструють, наскільки корисна та смачна сама вода. Тоді як в Україні поки орієнтуються передусім на загальну безпеку під час вживання води: її мікробіологічні та хімічні дані, тоді як перелік «індикаторних показників» відсутній.

Читати продовження: https://cutt.ly/zYGb97Z
Новини України