Новини

Кібербезпека водних ресурсів

У лютому 2021 року галузь водопостачання отримала серйозне застереження від міста Олдсмар, штат Флорида. Хакери отримали доступ до операційної мережі підприємства водопостачання Oldsmar завдяки системі віддаленого доступу. За кілька хвилин шахраї змінили концентрацію гідрооксиду натрію до небезпечного рівня. На щастя, співробітники підприємства одразу зреагували на проблему та виправили її.

Після цього випадку світові компанії водопостачання почали аналізувати поточний стан їх систем безпеки. Чи захищені їх системи від подібних ситуацій? Це стало приводом для занепокоєння. Звіт ФБР за 2020 рік показав, що кількість скарг на кіберзлочини зросла на 69 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На жаль, багато підприємств водопостачання працюють із застарілими системами, які є недостатньо захищеними.

Деякі комунальні підприємства інвестують в свої цифрові інфраструктури, готуючи їх до подібних ситуацій. Одним з них є Управління водопостачання Альбукерке Берналь (Water Utility) в Нью-Мексико.

Читати продовження: https://cutt.ly/Gmeo83t
Новини Світу