Статті резюме

Яка середня вартість аналізу води?

Для визначення основних проблем з якістю води і вибору відповідної системи водоочистки, яка ці проблеми зможе вирішити, пересічному споживачеві достатньо проаналізувати воду за індикаторними показниками, а саме:

1.              pH
2.              Лужність
3.              Запах
4.              Кольоровість
5.              Каламутність
6.              Жорсткість загальна
7.              Хлориди
8.              Сульфати
9.              Нітрати
10.           Марганець
11.           Залізо загальне
12.           Алюміній
13.           Перманганатна окиснюваність
14.           Хлор вільний, хлор зв’язаний
15.           E.coli


Ціна виконання такого аналізу в середньому становить 400-700 грн. Визначати токсичні компоненти, такі як миш'як, ртуть або свинець, варто тільки в разі виникнення особливих показань або підозр. У той же час при виборі аналізованих показників слід враховувати особливості джерела відбору проби, орієнтуючись на інформацію, що міститься в карті якості води. Так, наприклад, при аналізі води, відібраної з колодязів, необхідно включати до переліку аналізованих показник вмісту нітратів, а в разі аналізу води з підземних джерел Полтавської області - вмісту фторидів.

Вартість виконання аналізу якості води за 86 показниками, що регулюються ДCанПіН 2.2.4-171-10, становить в середньому 7000 - 8000 грн. Ціноутворення послуги з аналізу води визначається в кожній лабораторії індивідуально і залежить від кількості показників.

Вартість стандартного аналізу води на 10 показників в Лабораторії іонного обміну та адсорбції НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» - 350 грн.

Дізнатися більше про лабораторію і замовити аналіз води