Статті резюме

Що не так системою водопостачання в Україні?

Якщо серед тижня переглянути сайт Київводоканалу, то можна побачити кілька десятків багатоквартирних будинків з відключеним водопостачанням, а якщо подивитися на карту аварій у системах трубопроводів, які подають гарячу воду, то таких адрес може буде сотні. У великих містах України ситуація є контрольованою, на відміну від маленьких населених пунктів, де водопостачання можуть відключати не на години, а на декілька днів.

Проблема криється насамперед у застарілій системі водопостачання. Труби у більшості районів Києва закладалися в 60-і роки минулого століття, тоді як термін їх експлуатації - 50 років. Тому відключення водопостачання через аварії стає все частішим явищем. Особливо це актуально для трубопроводів, які подають гарячу воду, оскільки термін їх служби через високу температуру скорочується.

Менш популярним є питання стічних вод: якщо у нас відключають водопровідну воду, ми це відчуваємо, а ось питання про те, куди тече наша каналізація, нас цікавить набагато менше. Ця проблема є досить глобальною, оскільки неповноцінно очищені стоки несуть у собі загрозу забруднень джерел питної води.

Передплатіть, щоб прочитати повну новину