Статті резюме

Нам необхідно усвідомити, що насувається водна криза

Необхідно впроваджувати стале управління водними ресурсами, постійний моніторинг швидке реагування на постійно зростаючі проблеми та виникаючі загрози, що пов’язані з водою.

У новому міжвідомчому звіті (World Meteorological Organization (WMO)) йдеться, що небезпечні явища, пов'язані з водою (такі як повені та посухи) посилюються через зміну клімату. Очікується, що кількість людей, які страждають на дефіцит води, зростатиме. Ситуацію погіршує постійне збільшення кількості населення та скорочення доступу до водних ресурсів. Проте управління, моніторинг, прогнозування та раннє попередження небезпек наразі є роздробленими та недосконалими, тоді як глобальні зусилля щодо фінансування та підтримки клімату є недостатніми.

У доповіді "Стан кліматичного обслуговування у 2021 році: Вода" наголошується на необхідності впровадження термінових заходів щодо покращення спільного управління водними ресурсами, прийняття комплексної політики у галузі водних ресурсів та клімату, а також збільшення інвестицій у дуже важливий ресурс, який лежить в основі всіх міжнародних цілей в області сталого розвитку, адаптації до зміни клімату та зниження ризику катастроф.

"Підвищення температури призводить до глобальних і регіональних змін опадів, що призводить до змін характеру опадів та до збоїв сільськогосподарського сезону, що в результаті серйозно впливає на продовольчу безпеку, здоров'я та благополуччя людей", - повідомляє Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації професор Петтері Таалас.

Передплатіть, щоб прочитати повну новину