Статті резюме

Як Україні не залишитися без питної води?

Дані наукових досліджень останніх років змушують переосмислювати важливість води для виживання людства. Не дарма у 2021 році ООН проголосила цінність води головною темою Міжнародного дня водних ресурсів. Вже сьогодні дефіцит води впливає на життя 40% населення планети, а до кінця десятиліття посуха може поставити під загрозу життя 700 мільйонів людей.

В Україні водній темі також почали приділяти більше уваги. Так, у червні Кабмін затвердив програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки з бюджетом майже 30 мільярдів гривень. Паралельно РНБО оголосила про запровадження публічного моніторингу якості води на рівні територіальних громад. Водночас екологи стверджують, що кількість та якість питної води суттєво знижується. То що ж відбувається з водою в Україні?

Світові тенденції: зростання попиту та війни за воду

Ситуація з водою виглядає неоптимістично в усьому світі. За даними ООН, запаси прісної води на планеті складають лише 2,5% від усіх водних ресурсів. Із цих запасів людство має доступ взагалі лише до 1%. Тобто придатної для споживання води і так не багато, а через негативний вплив діяльності людини дефіцит води посилюється з кожним роком, що вже сьогодні призводить до катастрофічних наслідків.

Передплатіть, щоб прочитати повну новину