Статті

Мембрана прямого осмосу

Компанія Toyobo Co., Ltd. спільно розробила екологічно чисту систему водопідготовки, оснащену половолоконной мембраною прямого осмосу (FO) для опріснювальних установок. Компанія співпрацювала з SWPC (Sustainable Water Power Consultants FZ LLC) у штаб-квартирі в Абу-Дабі, ОАЕ, консалтинговою компанією в області опріснення морської води, та Arabian Japanese Membrane Company, LLC (AJMC), консолідованою дочірньою компанією Toyobo, для розробки система , подавши попередню заявку на патент в Відомство США по патентах і товарних знаків.

На Близькому Сході та в інших місцях з невеликою кількістю дощової і грунтової води працюють багато опріснювалих установок для виробництва прісної води з морської. Компанія Toyobo розробила в 1970-х роках напівпроникну мембрану з порожнистих волокон, яка проникає в молекули води, але не проникає в молекули та іони, які більші певного розміру. Toyobo вже багато років постачає мембрани зворотного осмосу (RO) для перетворення морської води у прісну. У сучасному світі мембрани зворотного осмосу з волокна, від Toyobo Group, виробляють близько 1,6 мільйона тонн прісної води у день, що еквівалентно споживання приблизно 6,4 мільйонів людей.

Установки з опріснення води, в яких застосовують мембранний метод зворотного осмосу, виробляють воду вищої якості у порівнянні з попередніми технологіями.

Щоб задовольнити цей попит, Toyobo, SWPC і AJMC спільно розробили екологічно чисту систему очищення води нового покоління, яка оснащена мембранним модулем FO для ефективного застосування концентрованої морської води, що дозволяє не тільки зменшити скидання концентрованої морської води, але і також використовувати енергію, що генерується в системі.

Система спочатку видаляє сіль з морської води шляхом багаторазового обробки води мембраною зворотного осмосу з використанням методу, аналогічного тому, який використовується на звичайних установках з опріснення морської води. У цьому процесі до мембрани зворотного осмосу прикладається високий тиск для видалення більшої частини солі,у результаті чого утворюється концентрована морська вода та прісна вода. Потім до прісної води прикладають низький тиск, щоб знову обробити її мембраною зворотного осмосу та отримати прісну воду з більш високою чистотою і оброблену воду з більш низькою концентрацією, ніж у морської води.

Потім, шляхом об'єднання обробленої води з низькою концентрацією і концентрованої морської води , отриманої в вищевказаному процесі, через мембрану FO в системі, потік води відбувається з боку обробленої води з низькою концентрацією до сторони концентрованої морської води через різницю осмотичного тиску при розведенні концентрованої морської води для отримання розведеної концентрованої морської води. Енергію, що отримується від цього потоку води, можна використовувати для насосів та іншого обладнання на заводі.

Розбавлену концентровану морську воду можна знову використовувати для опріснення за допомогою мембрани зворотного осмосу, оскільки її концентрація аналогічна концентрації нормальної морської води. У звичайному процесі опріснення хімічні речовини використовуються на етапі видалення мікрочастинок із перекачуванням морської води. У системі, коли розбавлена ​​концентрована морська вода повторно використовується для опріснення, мікрочастинки вже були видалені заздалегідь, і цей етап можна виключити.

Система, яка ефективно використовує концентровану морську воду зазначеним вище способом, може бути легко додана до існуючих опріснювальних установок. Включення системи в існуючий процес опріснення не тільки сприяє зниженню скидання концентрованої морської води, але також дозволяє використовувати енергію, що генерується в системі, для покриття частини енергії, необхідної для опріснення, тим самим реалізуючи екологічно чисту систему очищення води.

Співпраця з SWPC і AJMC, Toyobo розробила ноу-хау для стабільної роботи системи за допомогою демонстраційних випробувань з метою її ранньої комерціалізації. Завдяки широкому впровадженню системи можна підтримувати роботу опріснювальних установок з низьким впливом на навколишнє середовище і низькими витратами, а також сприяти вирішенню глобальної проблеми нестачі води.

За даними: https://cutt.ly/VzhI4a4