Статті

Хімічні речовини, подібні BPA, можуть викликати пошкодження клітин мозку

Суперечки охопили поширений пластифікатор BPA, оскільки дослідження довели його зв'язок з цілим спектром несприятливих наслідків для здоров'я людей. Нещодавні дослідження показали, що його замінники теж можуть бути небезпечними. Вчені виявили, що ці сполуки впливають на нервові клітини мозку людини та в результаті порушують передачу нервових імпульсів, а також негативно впливають на нейронні ланцюги, які взаємодіють із сенсорною системою. Цей вплив може призвести до ендокринної дисфункції чи навіть раку!

До обговорення долучились вчені з Університету Байройта, які провели електрофізіологічне дослідження нервових клітин золотої рибки, які протягом одного місяця піддавали дії речовин BPA, і BPS. Ці експерименти були зосереджені на двох найбільших нервових клітинах головного мозку риб - клітинах Маутнера, які відповідають за органи чуття та допомагають хребетним тваринам рятуватися від хижаків.
Використовуючи внутрішньоклітинні записи, команда виявила збій у координації між клітинами мозку, а також, що пластифікатори впливають на хімічну та електричну передачу сигналів через синапси та інші рецептори, які відповідають за обробку акустичних і візуальних збуджень. Порушення цих процесів призводить до ряду розладів нервової системи. Коментар з цього приводу надала головний дослідник проекту Елізабет Ширмер. «Ці пошкодження, які ми змогли виявити, проявляються не відразу. Однак, якщо клітини мозку постійно піддавати впливу BPA або BPS, то фатальність проблеми стає очевидною».

«Результати, отримані в ході досліджень мозку риб, підтверджують те, що BPA і BPS можуть серйозно пошкоджувати мозок дорослих людей», - коментує автор дослідження доктор Пітер Махник. «На цьому тлі важливо, щоб наука і промисловість розробили нові пластифікатори, які замінять бісфенол, і при цьому будуть безпечними для здоров'я людини».

За даними: https://cutt.ly/8vVlD9t