Статті

ЛЬВІВ ОСВІТНІЙ

Юлія Бережна,

виконавчий директор ВУВТ WaterNet

Цього року весна для WaterNet видалася активною і насиченою освітніми заходами в м. Львів. Ми провели чудовий інтенсив Академії водопідготовки з 6 семінарів Курсу спеціаліста з домашньої та комерційної водопідготовки, а також зібрали аудиторію небайдужих до проблем якості води на регіональному семінарі.

Академію водопідготовки в рамках весняного семестру відвідали 42 спеціаліста – це представники 17 компаній, що займаються локальною водопідготовкою в Західному регіоні. Лектори Академії протягом 6 семінарів розкрили ключові теоретичні та практичні аспекти сучасних методів водопідготовки: фільтраційних та мембранних систем. За результатами атестаційного тестування 10 слухачів Курсу отримали Диплом Експерта і 18 – Диплом Спеціаліста.
Продовжуючи серію регіональних інформаційних заходів, 4 квітня WaterNet провів семінар «Про безпеку питної води в Україні. Західний регіон».
Незважаючи на те, що ми щороку проводимо в регіонах подібні семінари і щороку «рапортуємо» про якість питної води, питання залишається актуальним і, як і властиво воді, змінюється з кожним роком, відкриваючи нові загрози і, відповідно, нові технологічні рішення.
На семінарі Мітченко Т. Є., д.т.н., професор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», президент ВУВТ WaterNet, представила результати аналізу Карти якості води за останні 5 років та наголосила на основних проблемах якості питної води в централізованих та децентралізованих джерелах водопостачання в Західних областях України.
Сучасні методи підготовки води на побутових та комерційних об’єктах, а також технологічні новинки компанії ТОВ «НВО Екософт» презентував Мудрик Ростислав, сертифікований спеціаліст WQA, директор Департаменту розвитку бізнесу ТОВ «НВО Екософт».

Учасники семінару також дізналися про діяльність та технічні рішення компанії BWT, до якої ТОВ «НВО Екософт» приєдналося наприкінці минулого року (доповідач – Дорошенко Євген, директор ТОВ «BWT Україна»).
Цікавою та насиченою була також друга частина семінару, де про свій практичний досвід реалізації технічних рішень водопідготовки на комерційних та промислових об’єктах розповіли місцеві компанії «ЗІКО» (м. Львів), «Гідротехніка» (м. Івано-Франківськ) та «Аква Плюс» (м. Луцьк).
Семінар зібрав чимало зацікавлених фахівців з локальної водопідготовки Західних областей, представників Львівводоканалу, вчених Львівської політехніки. Особливо важливо, що на семінарі також були присутні представники бізнесу харчового і паливного секторів – зокрема головні інженери та енергетики таких компаній, як ТОВ КФ «Ярич», ТОВ «ОККО-Рітейл», ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат», ПП «Оліяр» та ін.– що свідчить про глибоке усвідомлення впливу якості води на кінцевий продукт виробництва.
WaterNet також презентував новий науково-популярний збірник «Сучасна децентралізована водопідготовка. Частина 1. Актуальні водні проблеми» – всі учасники отримали примірник з авторським підписом і одразу виявили очікування на другу частину!
Окремо слід відмітити гостинність Центру міської історії ЦентральноСхідної Європи, який надав нам можливість провести семінар в сучасно обладнаному конференц залі історичної будівлі. Сам будинок запроектований в сецесійному стилі відомим архітектором Іваном Левинським у 1905 році і має історично-архітектурну цінність для Львова. В результаті реставраційних робіт 2006-2011 років його дбайливо адаптували до сучасного використання, і тому таке вдале поєднання в інтер’єрі минулого із сучасним робить атмосферу в ньому особливою, що ми і відмітили під час нашого семінару.
Загалом, Львів цієї весни став для нас місцем не тільки традиційно культурним, а й освітнім – цікаві доповіді, активні дискусії та професійні суперечки, актуалізація проблемних питань якості води в регіоні та обговорення можливих рішень – все це було протягом наших заходів, і, безперечно, буде наступного разу!