Статті

Проблеми жорсткої води

Вода - це універсальний природний розчинник, який взаємодіє з величезною кількістю різних речовин. На шляху від хмар до нашого крану, дощова вода частково розчиняє певні метали та мінерали. Згодом, карбонати кальцію і магнію концентруються у воді та призводять до її жорсткості. Іони жорсткої води зв'язуються з маслами, що входять до складу мила, та в результаті ускладнюють процес утворення піни. Проте, збільшення використання мила, як і інших миючих засобів, – це не найсерйозніша проблема, яку спричиняє жорстка вода. Є більш значні проблеми, що виникають в наслідок використання такої води і вони охоплюють наступні сектори нашого життя:

1. Особиста гігієна
Кожного разу, після приймання душу жорсткою водою, наше тіло покривається розчиненими неорганічними солями, які вступають у взаємодію з милом та іншими косметичними засобами. В результаті чого виникають такі шкіряні захворювання, як: синдром сухого зуду, лупа, екзема і псоріаз.

2. Побут
Миття посуду в жорсткій воді майже завжди призводить до появи плям та сольових відкладень. Ми щороку витрачаємо чималі кошти на хімічні ополіскувачі, щоб усунути наслідки жорсткої води, хоча при цьому на 70% більше використовуємо тих самих миючих засобів. Також, нерозчинні солі утворюють накип на нагрівальних елементах побутової техніки, що значно знижує ефективність її роботи та призводить до передчасних поломок і
додаткових витрат на ремонт.

3. Прання
Мильна піна, ворс із тканин, залишки миючих засобів і інші забруднення, що залишились у барабані пральної машини, коагулюються у жорсткій воді та призводять до негативних наслідків, які включають: неприємний запах вологого одягу, сірий відтінок білих та тьмяність кольорових речей, а також погане видалення плям.

4. Побутова техніка
Вода впливає на всі пристрої, у яких вона застосовується, а саме: кавоварки, чайники, праски, зволожувачі, парове обладнання тощо. Накип призводить до зношування змішувачів, поломки водонагрівачів, обладнання постійно вимагає сервісного обслуговування, а також підвищуються енерговитрати. Багато виробників водонагрівачів відмовляються виконувати гарантійні зобов’язання, якщо якість води не відповідає встановленим стандартам.

5. Непередбачувані витрати
Жорстка вода краде не тільки сотні годин на подолання її негативних наслідків, а й зароблені гроші, які витрачаються на електроенергію, миючі засоби, новий одяг та ремонт або заміну побутової техніки.

6. Наслідки для навколишнього середовища
Життя в сучасному світі означає, що ми споживаємо багато товарів та витратних матеріалів, які роблять життя більш комфортним. Співіснуючи з жорсткою водою, ми використовуємо більше мила і миючих засобів, більше упаковки, збільшуються транспортні витрати та необхідність ремонту або обслуговування – ми залишаємо значно більший вуглецевий слід, ніж необхідно. Наприклад, ваш вуглецевий слід зростає на 18 відсотків при використанні жорсткої води для газових водонагрівачів протягом 15 років в порівнянні з тією ж операцією на пом’якшеній воді.

Світ може вирішити проблему жорсткості води, оскільки існують доступні методи вирішення майже будь-якої проблеми, пов’язаної із якістю води. Можна застосовувати технології іонного обміну, мембранні методи та електродеіонізацію для видалення іонів твердості води. Жорстка вода неприпустиме явище у сучасному цивілізованому суспільстві і ця проблема має бути вирішена якомога швидше.

За даними: https://cutt.ly/4cZrRNg