Модернізація системиводопостачання в Узбекистані

12 червня 2018 р.
 

Рада директорів Азіатського банку розвитку (АБР) дала дозвіл на кредит в розмірі 145 млн доларів США для розширення послуг водопостачання та санітарії в Республіці Каракалпакстан (РК), яка є автономною республікою в Узбекистані.

Очікується, що цей проект принесе користь приблизно 388 тис. жителів. Головний спеціаліст по міському розвитку АБР в Центральній і Західній Азії Хао Чжан підсумував: «Поліпшення умов водопостачання має вирішальне значення для РК. Модернізація служб водопостачання та санітарії допоможе людям в цьому районі жити краще, особливо 178 тис. жінок, які будуть мати доступ до постійного питного централізованого водопостачання».

Займаючи площу понад 165 тис. км2 з населенням близько 1,8 млн. осіб, Республіка Каракалпакстан страждає від кризи водопостачання. Тільки 37% жителів усієї території мають доступ до централізованої системи водопостачання, а 40% з тих жителів, хто підключений до системи, отримують воду менше шести годин на тиждень. Крім того, проблема якості води також викликає занепокоєння.

Головними завданнями проекту розширення водопостачання стануть будівництво, відновлення та розширення трьох водоочисних споруд, а також реконструкція близько 300 км водопроводу, 28 водорозподільних центрів і близько 900 км розподільчої мережі.

Загальна вартість проекту становить 172,3 млн доларів США, з яких уряд Узбекистану надає 27,3 млн доларів. Очікується, що цей проект буде завершений в липні 2024 року.

За даними: www.water-technology.net

Коментарі

Дивись також
 
Популярні