Світові новини водної залузі

20 вересня 2016 р.
 

Визначено лауреата премії «Водний приз» ( Water Prize ) в Стокгольмі 2016

В цьому році нагороду було вручено професору Джоан Б. Роуз із США за її значний внесок у сферу глобальної громадської охорони здоров'я. Джоан Роуз відома в світі як дослідник мікроорганізмів Cryptosporidium.

Нагородження відбулося в середу 31 серпня в міській ратуші Стокгольма Королем Швеції Карлом XVI Густавом під час Всесвітнього водного тижня.

Професор Роуз і її команда, яку вона називає «водними детективами», почали досліджувати спалахи захворювань, пов'язаних з водою в усьому світі, щоб визначити, яким чином можливо зупинити їх і як запобігати цим хворобам в майбутньому. Вона була першою людиною, хто визначив і поширив інформацію про Cryptosporidium в системах водопостачання в 1988 році.

Джоан Роуз відіграла ключову роль у створенні в 2004 році ВООЗ Стандарту по питній воді, встановила нову парадигму ВООЗ, діючу практично у всіх країнах світу. Вона також працювала в Малаві і Кенії, допомагаючи їм з організацією місцевого регулювання якості води. Використовуючи сучасні технології, професор Роуз створила онлайн-спільноту зі 140 вчених в рамках проекту «Global Water Pathogens».

Вітаємо шановну професора Роуз з врученням нагороди «Водний приз».

 

Студенти з Таїланду перемогли в конкурсі Стокгольмський юнацький водний приз (Stockholm Junior Water Prize, SJWP)

На 20-й річниці Юнацького водного призу в Стокгольмі Принц Швеції Карл Філіп вручив нагороду трьом студентам з Таїланду - Сурепорн Тріфетпрапа, Тідарат Фьянчан і Канья Комкла. Юні науковці розробили інноваційний прилад забору і утримання води, який імітує ці ж процеси в рослинах бромеліад (Aechmea aculeatosepala). Студенти отримали головний приз в розмірі 15000 доларів, а школа, в якій вони навчаються, нагороджена грантом у розмірі 5000 доларів.

Конкурс Юнацький водний приз був створений для стимулювання інтересів юних дослідників до води і навколишнього середовища. У конкурсі можуть брати участь молоді люди 15-20 років, які займалися проектами, пов'язаними з водною тематикою. Щорічно Юнацький водний приз об'єднує школярів із більше ніж 30-ти країн світу.

 

Компанія Xlyem відкриває новий демонстраційний центр в Швеції

Всесвітньо відома компанія водних технологій Xlyem нещодавно відкрила центр для відвідувачів, що демонструє технології глобального виробничого підприємства Emmaboda в Щвеції.Вдосконалений центр для відвідувачів на 400 квадратних метрів обладнано новим демонстраційним залом, в два рази збільшили кількість конференц-залів, кафе і офісних приміщень.

Щорічно завод Emmaboda відвідують близько 1500 людей з усього світу. Новий центр дозволяє продемонструвати всі технології і рішення компанії Xlyem великій кількості людей одночасно, надаючи клієнтам чітке уявлення про передові технології, які вирішують проблеми з водою.

 

Вода відіграє ключову роль у встановленні Цілей сталого розвитку (ЦСР) до 2030 року

Тема води, як головного чинника сталого розвитку, стала невід'ємною на всіх обговореннях в рамках 26-го щорічного Всесвітнього тижня води.

В цьому році водний конгрес проходив під гаслом «Вода для сталого розвитку» та об'єднав 3100 учасників з більш ніж 120 країн світу. Основними темами стали: розвиток і можливості комунікації водних фахівців, дослідників, а також громадських організацій зі всього світу.

Всесвітній тиждень води 2017 запланований на період з 27 серпня по 1 вересня в Стокгольмі. Основна тематика - відходи водопідготовки і водні стоки, а гасло майбутньої події: «Вода і відходи - скорочення і повторне використання».

 

За даними: watertechonline.com

 

Коментарі

Дивись також
 
Популярні