Забезпечення населення питною водою є питанням безпеки держави - секретар РНБОУ

14 травня 2020 р.
 

Оптимізація використання водних ресурсів промисловістю та забезпечення населення питною водою є питанням безпеки держави - секретар РНБОУ.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зазначає, що оптимізація використання наявних в Україні водних ресурсів усіма суб'єктами господарювання та забезпечення населення якісною питною водою є питанням безпеки держави в умовах зміни клімату, на важливості якого постійно наголошує президент України Володимир Зеленський.

Як повідомляє прес-служба РНБО, в середу на засіданні робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, фахівці Апарату РНБО розглянули питання стану поверхневих водних об'єктів і прогнозні показники забезпеченості населення та галузей економіки України водними ресурсами протягом цього року.

Згідно з інформацією Державного агентства водних ресурсів України, останні п’ять років були маловодними, і є ймовірність виникнення водного дефіциту у басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження.

"Зокрема, Олексій Данілов звернув увагу на важливість проведення повної інвентаризації джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин із метою залучення їх до систем водопостачання", - йдеться в повідомленні.

Було також ініційовано й обговорювалося питання про необхідність розробки водної стратегії України.

За підсумками наради ухвалено протокольне рішення з рекомендаціями уряду України щодо забезпечення водної безпеки держави в 2020 році.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

 

Теги:
Усі новини

 

Коментарі

Дивись також
 
Популярні