Смертельні озера Донбасу: отруєння загрожує навіть Азовському морю

30 березня 2020 р.
 

Став – це хімнакопичувач Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ). Тут 443 тисячі тонн хімічних відходів, до складу яких входять феноли, органічні сполуки сірки, вуглеводні. Озеро дихає сірководнем, аміаком, парами піридину (основа для виробництва отрутохімікатів) та нафталіну. Неподалік є ще дві потенційно небезпечні водойми: шламонакопичувач та ставок-накопичувач. Вони відрізняються тільки складом наповнення, але у разі руйнування дамб і та і друга водойма попливе у ближні селища. 

Усі ці три накопичувачі рідких промислових відходів, або, як їх ще називають, хвостосховища, треба рекультивувати: корисні компоненти переробити, небезпечні – нейтралізувати і захоронити. А поки цього не зроблено, треба як мінімум регулярно ремонтувати дамби, стежити за станом накопичувачів, контролювати вплив отрути на підземні води, ґрунти, повітря. Але навіть за наявності коштів це нереально. 

Якщо вміст перелічених вище хвостовховищ потрапить у Азовське море (напряму або через річки, які у нього впадають), то і про курорти, і про рибальство можна буде забути надовго.

За даними: https://greenpost.press/

Коментарі

Дивись також
 
Популярні