Україна може залишитися без води через брудні стоки

25 березня 2020 р.
 

Рівень цивілізації в сучасному світі визначається глибиною очищення стоків та відходів життєдіяльності. Є країни з таким рівнем розвитку, при якому очищені стоки використовуються повторно в життєвому циклі.

Україна – країна з вигрібними ямами. А це – 19 століття. Ви можете не погодитися і сказати, що у нас є міські каналізації. Так, вони дійсно є, але усі вони будувалися у 20 столітті, більше 30 років тому. І технологічно вони не пристосовані для якісної очистки стічних вод, які за останні десятиліття сильно змінилися за своїм складом.

Брудні стоки вкрай негативно впливають на всю екосистему, вони знищують річки та підземні джерела. Пересихають цілі річки. Наприклад, річка Ірпінь, яка є правою притокою Дніпра, зміліла на 70% Подивіться, наскільки впав рівень води в Дніпрі. І це не лише через те, що не було в цьому році достатньої кількості опадів. За останні 30 років ми втратили 10 тисяч річок. А це відбувається насамперед через відсутність програм з очищення русел річок.

Українська держава повинна взяти на себе зобов'язання з модернізації і реформування водної інфраструктури. Розробка стратегії і фіксація завдань сьогодні дозволить нам за 7–10 років вирішити питання з якістю води в річках і в кранах.

За даними: https://www.epravda.com.ua/

Коментарі

Дивись також
 
Популярні