Вперше досліджено процес руйнування води радіацією

13 січня 2020 р.
 

Фізики з Аргонської національної лабораторії (ANL), США, вперше простежили за процесом руйнування води радіацією. Вчені за допомогою надшвидких лазерів і прискорювачів частинок змогли вперше побачити, як радіація взаємодіє з водою. Експерименти показали, як гамма-випромінювання вибиває електрони з її молекул.

Після того, як фотон вибиває електрон з молекули води в ході взаємодії з іншими речовинами, вона набуває позитивний заряд і притягує своїх сусідів. Коли одна з сусідніх молекул зближується з нею на досить близьку відстань, відбувається надшвидка реакція, в ході якої заряджена молекула води віддає один з протонів і розпадається. В результаті цього виникає Гідроксоній, комплексна сполука протона і води (H3O+), а також OH-іон, який миттєво з'єднується з вивільненим раніше електроном.

Дослід з молекулою води проходив за допомогою надшвидкого і потужного рентгенівського лазера LCLS. При цьому в такому експерименті він служить як джерело іонізуючого випромінювання, так і як засіб для вивчення процесу руйнування молекул води.

За даними: https://hightech.fm/

Коментарі

Дивись також
 
Популярні