В Україні планують створити 4 сучасних лабораторії моніторингу вод

19 листопада 2019 р.
 

Державне агентство водних ресурсів України повідомляє про те, що до 2021 року в Україні будуть відкриті 4 сучасні лабораторії моніторингу вод для визначення хімічного стану водних масивів.

Вже з 1 січня 2019 року було розпочато виконання діагностичного моніторингу вод в басейні Дону, а з 1 липня - запущена в роботу лабораторія Дністровського БУВР (басейнового управління водними ресурсами), яка здійснює вимір пріоритетних речовин в басейнах Дністра, Дунаю і Вісли в транскордонних та питних створах.

З другого півріччя 2020 року планується запустити в роботу лабораторію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ і розширити функціонал лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР.

Одночасно планується створення сучасної лабораторії БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю.

До кінця поточного року буде сформована програма діагностичного моніторингу на 2020 рік для річкових басейнів Дністра, Дунаю і Вісли і операційного - для басейну Дона - в частині виконання її Агентством.

В цілому до 2022 року Україна матиме повну картину щодо хімічного стану масивів поверхневих вод. Крім того, є перспективи розвитку - впровадження дослідного моніторингу, який забезпечить виїзд в "гарячих точках" і оперативне реагування у випадках аварійних забруднень.

За даними: https://biz.censor.net.ua/

Коментарі

Дивись також
 
Популярні