Створено пристрій для очищення річок від пластику

31 жовтня 2019 р.
 

Нідерландський екопідприємець, засновник компанії Ocean Cleanup Боян Слат 26 жовтня на форумі в Роттердамі представив пристрій Interceptor ("Перехоплювач") для вилову пластика з річок. 25-річний Слат разом з командою працював над створенням "Перехоплювача" протягом чотирьох років. В результаті вони зуміли зробити апарат, здатний збирати в річках не менше 50 тонн пластику в день. Після наповнення пристрій направляє оператору відповідний сигнал. Все зібране сміття відправляється на переробку.

Вартість пристрою становить € 700 тис. Два подібних апарати вже почали роботу: один в Джакарті (Індонезія), інший - в Куала-Лумпурі (Малайзія).

Слат вважає, що понад тисячу річок відповідальні приблизно за 80% пластика, що надходить в Світовий океан. Творець технології збирається вирішити цю проблему протягом найближчих п'яти років.
За словами Слата, він продовжує роботу над технологією боротьби із забрудненням пластиком. Зараз винахідник тестує вдосконалену версію пристрою для очищення Тихого океану між Гаваями і Каліфорнією.

За даними: https://gordonua.com/

Коментарі

Дивись також
 
Популярні