Вода в школах на Житомирщині насичена залізом і нітратами

30 вересня 2019 р.
 

Питна вода у багатьох школах Житомирської області не відповідає вимогам: показники жорсткості, вмісту заліза і нітратів перевищують нормативні.

Про це 16 вересня повідомила ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

З метою визначення якості водозабезпечення фахівці здійснили 690 моніторингових обстежень закладів освіти, під час яких відібрали і дослідили 1374 зразків води, з них 279 (20%) досліджених проб не відповідали стандартам за вмістом нітратів, заліза та за мікробіологічними показниками.

«Викликає занепокоєння те, що якість води у низці закладів не покращується протягом ряду років. Найбільша кількість відібраних зразків води у школах Попільнянського району не відповідає санітарним вимогам за фізико-хімічними показниками, із 24 досліджених проб води у 12 виявлено понаднормовий вміст заліза, нітратів тощо (Попільнянський ліцей, Новоселицька, Саверецька, Миролюбівська, Попільнянська, Строківська, Ходорківська, Макарівська, Романівська, Корнинська, Кам’янська школи, Андрушківський ліцей)», – йдеться у повідомленні.

А у Ружинському районі із 26 проб води не відповідає санітарним нормам 21 проба, що складає 80,7%, за рахунок жорсткості, заліза, нітратів (Білилівська і Ружинська гімназії, Бистрицька, Зарудинецька, Вчорайшенська, Роставицька, Чорнорудська 1-3 ст.; Чорнорудська 1-2 ст., Голубівська, Немиренецька, Огіївська, Крилівська, Городоцька, Бистріївська, Зарічанська, Прибережненська, Верхівнянська, Березянська, Вербівська, Ягнятинська, Топорівська школи).

За бактеріологічними показниками найбільше відхилень зареєстровано у школах Хорошівського району – 44% (ЗОШ сіл Сколобів, Дворище, Грушки, Рижани, Зубринка, Краївщина, Паромівка, Давидівка), 36,8% в Олевському районі (школи сіл Перга, Андріївка, Калинівка, Сарнівка, Майдан, Сердюки, Зольня, Кам’янка, Замисловичі, Болярка, Жубровичі, Корощино, Пояски, ЗОШ № 1 у Білокоровичах), що свідчить про наявність у дослідженій воді умовно-патогенних мікроорганізмів.

За даними: https://www.zhitomir.info/news_186997.html

Коментарі

Дивись також
 
Популярні