ЕТЕВК-2019 – СИНЕРГІЯ ПОКОЛІНЬ

16 вересня 2019 р.
 

Оксана Денис,

головний координатор конкурсу

«Всеукраїнський Юнацький водний приз»

Дванадцятий міжнародний конгрес та технічна виставка «ЕТЕВК-2019» вже традиційно відбулась в м. Чорноморськ Одеської обл. 10-14 червня 2019 р. Організатор конгресу – ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (НДКТІ МГ).

Серед найважливіших питань, які були розглянуті на конгресі,– робота підприємств житлово-комунального господарства в умовах дії нових законів та підзаконних актів, особливості їх взаємодії зі споживачами, шляхи залучення ресурсів міжнародних фінансових організацій та технічної допомоги в галузі житлово-комунального господарства. Не менш важливими питаннями, розглянутими на конгресі, були сучасні технології переробки та утилізації відходів, технології водопідготовки та очищення поверхневих і підземних вод, методи контролю води, сучасні технології обробки стічних вод, ґеоінформаційні системи та управління розподільними мережами.

Роботу по знезараженню питної води з метою досягнення вимог чинного ДСанПіН презентували представники провідних інститутів та хіміко-бактеріологічних лабораторій України.

Фахівці з Німеччини поділились досвідом планування та оптимізації роботи комунальних очисних станцій. Особливу увагу було приділено реальним фінансовим результатам впровадження проектів з енергоефективності на діючих підприємствах галузі, питанню комплексного підходу до скорочення втрат і витрат води.

Залучення експертів, а це – народні депутати профільних комітетів, представники Мінрегіону, НКРЕ КП, профільних асоціацій, наукових установ, тощо, дозволило фахово обговорити як найважливіші проблеми діяльності підприємств водної галузі в конкретних умовах сьогодення, так і подальші перспективи розвитку законодавства і галузі в цілому.

Під час конгресу паралельно пройшла XХІХ міжнародна конференція «Проблеми екології та експлуатації об’єктів енергетики», де було розглянуто шляхи скорочення споживання природного газу, енергозбереження та екологічні проблеми комунальної енергетики і представлено сучасні інноваційні технології спалювання палив.

На технічній виставці, яка традиційно супроводжувала конгрес, можна було познайомитись з сучасним помповим обладнанням, трубопроводами з сучасних матеріалів для систем водопровідно-каналізаційного господарства, сучасними матеріалами для герметизації трубопроводів та арматури.

Вже багато років поспіль у технічній виставці беруть участь фіналісти конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз»,– адже організатори конгресу, крокуючи в ногу зі світовими тенденціями, розуміють – майбутнє водної галузі за молодими, з їх нестандартним сприйняттям та інноваційними підходами. Адже, незважаючи на впровадження нових технологій, стан водних ресурсів в Україні все погіршується. І ніякі зміни не відбудуться, якщо не формувати екологічний світогляд в молоді і не допомагати зростати майбутнім фахівцям водної галузі. Як зупинити цунамі, самоочисний фільтр з вторинного несортованого пластику, вода як метаматеріал, використання активного мулу каналізаційних стоків для рекультивації техногенно забруднених територій – такий не повний перелік проектів, представлених на виставці майбутніми фахівцями в галузі екології та водокористування. Експозиція молодіжних проектів не залишилась поза увагою представників Світового банку, присутніх на конгресі – Саною Аґа Аль Наймер (Sana Agha Al Nimer), керівником проекту UIP-2 та Дорошенко Віктором Миколайовичем, керівником Центральної групи управління проектом від Світового банку, які з великим інтересом вислухали кожного учасника стенду «Всеукраїнський юнацький водний приз» та високо оцінили кожну роботу.

Сподіваємось, що така синергія поколінь, коли досвідчені фахівці передають свій досвід підростаючому поколінню, а молодь ділиться свіжими ідеями та пропонує свої інноваційні рішення, дасть могутній поштовх до розвитку водної галузі і зменшення техногенного навантаження на природу.

Фінансову можливість участі наших фіналістів в конгресі та цінні призи надав ДП «НДКТІ МГ» – організатор конгресу «ЕТЕВК-2019», а доїзд та подарунки забезпечила компанія-учасник конгресу «ВІЛО УКРАЇНА».

Організатор конкурсу – Всеукраїнське водне товариство «WaterNet».

Коментарі

Дивись також
 
Популярні