ІННОВАЦІЇ ВОДНО-ХІМІЧНОГО РЕЖИМУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ

2 серпня 2019 р.
 

У період 19-21 березня 2019 в Одесі на базі «Одеського державного політехнічного університету» пройшов 1-й міжнародний семінар на тему «Водно-хімічний режим електростанцій України. Тенденції та інновації».

Організаторами семінару виступили «Всеукраїнська енергетична асамблея», компанія ДТЕК і власне «Одеський державний політехнічний університет», випускниками якого була більшість його учасників. Однією з головних цілей семінару була популяризація діяльності «Одеського політеху» як ковалі кадрів для енергетичної галузі України. Іншою метою семінару було обговорення проблем водопідготовки в великій енергетиці, нормативної бази, а також огляд і досвід впровадження нових технологій.

Семінар зібрав аудиторію з 60 учасників, серед яких були технічні фахівці теплових станцій України, фахівці науково-технічного центру НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», представники бізнес-структур, серед яких виробники матеріалів і технологій для водопідготовки. Модераторами тематичних секцій виступили голова ради «Всеукраїнської енергетичної асамблеї» Плачков І.В. і радник генерального директора ДТЕК «СХІДЕНЕРГО» Гладишев Ю.І.

Великий інтерес викликала доповідь керівника технічного центру НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» Архипенко А.В., в ході якої наочно були показані переваги впровадження нових мембранних технологій для водопідготовки на Південно-Українській АЕС. Також доповідь показав великий відрив «атомників» від «тепловиків» в плані нормативної бази галузевих документів (внутрішні інструкції і ТУ, відповідно до якого закуповуються матеріали і обладнання), лабораторного та апаратурного оснащення станцій.

Представники виробників іонообмінних смол ( «Dow-Dupont», ДП «Смоли», «Purolite») презентували інноваційні технології та нові продукти. Так, в доповіді Ситникова Є. Б. акцентувалася увага на перевагах застосування високотехнологічних іонообмінних і мембранних матеріалів «Dow-Dupont» з точки зору економічного і екологічного критеріїв.

Особливий інтерес привернула серія доповідей групи компаній «Ecosoft-BWT», в ході яких були показані переваги впровадження передових сорбційних і мембранних технологій Ecosoft для водопідготовки на прикладі теплових станцій (Київських ТЕЦ5 і ТЕЦ6 відповідно), а також були презентовані нові реагенти BWT для захисту паро-водяного тракту і реагенти для мембранних технологій.

Сподіваємося, що семінар стане щорічним заходом, що об'єднує науку, фахівців теплової та атомної енергетики, а також бізнес-структури України та зарубіжних партнерів.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні