СТІЧНІ ВОДИ – НОВИЙ ВИКЛИК НАШОГО ПОКОЛІННЯ!

16 липня 2019 р.
 

Ольга Рубай

Сучасні екологічні виклики диктують нові умови роботи для вітчизняних виробництв. Суттєве погіршення стану навколишнього середовища, спричинене ростом неконтрольованих викидів понаднормово забрудненої стічної води, викликає все більше запитань з боку органів законодавчої та виконавчої влади, і, навіть, мешканців навколишніх територій. Відміна мораторію на перевірки та створення плану перевірок лише підтверджує дані твердження та вимагає від виробників застосування ряду заходів по очищенню промислових стічних вод. Водночас відкриття ринків ЄС для вітчизняних товарів можливо виключно за умови отримання відповідних сертифікатів якості, які не можливі без врегулювання проблем стічної води на виробництві.

Саме тому вже більше 5 років одним з ключових напрямків роботи компанії «ЗІКО» стало очищення стічних вод. «ЗІКО» – це компанія, яка вже має 25 років досвіду з питань промислового очищення води та водопостачання. За цей час реалізовано більше 500 інженерних рішень, деякі з яких є найбільшими в Україні. Сьогодні компанія «ЗІКО» пропонує готові комплексні рішення для очищення промислових стоків підприємств харчової галузі (зокрема м’ясопереробної, молочної, хлібопекарської) хімічної, фармацевтичної та інших галузей виробництв, а також для комунальних господарств (водоканали, об’єкти ЖКХ тощо) та HoReCa. Комплекс наших інженерних рішень включає:

 • виїзд на об’єкт та аналіз стану існуючих очисних споруд;
 • відбір стічної води для аналізу та проведення досліджень з підбору реагентів;
 • визначення технології очищення;
 • розробка робочого проекту з проходження експертизи; 
 • поставка, монтаж та пуско-налагоджувальні роботи;
 • гарантійне та сервісне обслуговування.

Інженерні рішення «ЗІКО здатні затримувати та видаляти зі стічної води:

 • нерозчинні мінеральні речовини;
 • солі та миючі засоби;
 • важкі метали;
 • сторонні включення: піщинки, шматочки фольги, скла і т. д;
 • розчинені неорганічні речовини: соду, кислоти та сіль;
 • хімічні забруднення: ферменти, фосфор, марганець, сполуки азоту, вітаміни і солі калію.
 • фосфати і хлориди;
 • нітрити та нітрати;
 • нафтопродукти і завислі речовини;
 • залишки комбікормів і гній;
 • шерсть тварин;
 • кров і жир;
 • поверхнево-активні синтетичні речовини;
 • розчинені органічні речовини: поверхнево-активні синтетичні домішки, цукор, білки і молочні жири;
 • молоко і залишки продуктів його переробки: фрагменти сиру, кисломолочних продуктів і масла, частинки морозива, наповнювачів йогуртів, кисломолочних продуктів і сухого молока.

Така очистка досягається завдяки комбінуванню механічних, фізикохімічних і біологічних методів очищення:

МЕХАНІЧНЕ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД

На стадії механічного очищення стічних вод відбувається затримання механічних домішок і підготовка стоків до подальшого очищення. Вкрай важливо попередити потрапляння великих домішок на наступні стадії очищення. Використання спеціалізованого обладнання допомагає забезпечити високий рівень очищення стоків від механічних забруднень на будь-якому етапі водовідведення і дозволяє використовувати механічну очистку і як самостійний метод, і як одну із ступенів очищення стічних вод.

Асортимент: 1. Решітки механізовані; 2. Решітки-дробарки; 3. Дробарки відходів; 4. Конвеєри.

ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД

Напірна флотація є одним з ефективних фізико-хімічних методів очищення промислових стічних вод, де основою процесу є поділ рідкої і твердої фаз за допомогою спливаючих мікробульбашок повітря. У процесі флотації зі стоків видаляються завислі речовини, жири, масла і нафтопродукти, знижуються концентрації БСК і ХСК. Застосування даної технології дозволяє значно знизити навантаження на споруди біологічної очищення, а за їх відсутності досягти ГДК на скид стоків в каналізацію. Флотаційні установки вдало поєднують в собі передовий світовий досвід розробки та експлуатації, а також мають ряд конструктивних особливостей, доцільність яких підтверджена результатами гідродинамічного моделювання, лабораторними дослідженнями та ефективною роботою вже поставленого обладнання. Установки застосовуються для видалення із стічних вод дрібних важко розчинних частинок, таких як жири, завислі і поверхнево-активні речовини на підприємствах ЦПК, харчової та нафтопереробної промисловості, малих очисних спорудах каналізації, а також для згущення мулової суміші на очисних спорудах комунальних підприємств.

БІОЛОГІЧНЕ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД

Система комплексного біологічного очищення стоків «ЗІКО» складається з декількох блоків, що забезпечують максимальну очистку відпрацьованого середовища:  Денітріфікатор – одночасне окислення органічних речовин киснем, відновлення і видалення в атмосферу азоту.

 1. Аеробний біореактор – штучна біологічна очистка промислових стічних вод аерацією і активними мулами.
 2. Блок аерації – підтримка життєдіяльності мікроорганізмів активного мула.
 3. Повітряпродувка – підтримання необхідного для ефективного функціонування системи тиску повітря.
 4. Вторинний відстійник – доочищення і освітлення стічної води.
 5. Озонатор – знезараження очищеного середовища озоном.
 6. Дегідратор – зневоднення і утилізація осаду.

МЕХАНІЧНЕ ЗНЕВОДНЕННЯ ОСАДУ СТІЧНИХ ВОД

Механічне зневоднення осадів стічних вод і промислових шламів проводиться для зменшення їх об’ємів з метою подальшого зберігання або переробки. Після зневоднення осади і шлами з рідкого стану перетворюються в субстанції зі значно вищими концентраціями завислих речовин і мають консистенцію сирої глини. Така консистенція дозволяє транспортувати зневоднені осади в кузові вантажного автотранспорту.

Асортимент: 1. Стрічкові фільтрпреси; 2. Згущувачі осаду; 3. Шнекові дегідратори; 4. Компактні комплекси зневоднення осаду.

 

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до наших спеціалістів, зателефонувавши за номером телефону +38 (050) 330-93-20 або відвідати наш сайт https://ziko.com.ua

Коментарі

Дивись також
 
Популярні