Новий стандарт якості води

18 листопада 2014 р.
 

У лютому 2014 року традиційно відбулася одна з найбільших світових водних виставок - Акватек США 2014. Цього року вона привернула увагу не тільки виставкою новітніх досягнень в області водопідготовки, водоочищення та водовідведення, а й обговоренням нового стандарту на вміст токсичних речовин у питній воді .

На форумі Акватек 2014 Рік Ендрю, директор міжнародного відділу розвитку питного водопостачання Національного наукового фонду США (NSF), представив доопрацьований з минулого року проект стандарту на регламентування вмісту деяких нових сполук у питній воді - NSF 401.

Стандарт NSF 401 «Об'єкти питного водопостачання - нові та непередбачувані забрудники» був розроблений для забезпечення зниження вмісту в питній воді нових сполук, в тому числі фармацевтичних препаратів, деяких хімікатів та засобів особистої гігієни, препаратів, що порушують діяльність ендокринної системи, зокрема Бісфенолу А. В якості джерел забруднення були виділені: трубна обв'язка побутових домашніх фільтрів, складові частини побутових і комерційних фільтрів для очищення питної води, зокрема мембрани побутового зворотного осмосу, спортивні пляшки для пиття.

При проведенні круглого столу було заявлено, що стандарт торкнеться скорочення вмісту 15 індивідуальних сполук, включаючи Бісфенол А, мепробамат, фенітоїн, атенолол, карбамазепін, діетілтолуамід, метолахлор, триметоприм, ібупрофен, напроксен, естрон, лінурон, нонілфенол та ін в продуктах, призначених для виробництва та зберігання питної води. Цей список забруднюючих речовин, представляє собою сполуки, які були виявлені у питній воді згідно з опублікованими дослідженнями, і вплив яких на здоров'я та генофонд людини остаточно не встановлено або встановлено як негативний.

 

За даними: http://www.waterworld.com/articles/2014/02.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні