Чим загрожує зростання тарифів на послуги ЖКГ

27 листопада 2014 р.
 

Напередодні чергової хвилі підвищення тарифів з'ясуємо, як і скільки платять за послуги ЖКГ наші закордонні сусіди і чого варто чекати українцям.

У країнах Європейського Союзу вартість послуг на воду та електроенергію істотно різниться, а об'єднує їх споживачів можливість вибирати компанію-постачальника послуг ЖКГ. Ще одна загальноєвропейська особливість: відсутність окремих рахунків за гарячу воду. Кожен багатоквартирний будинок, за рідкісним винятком, має свій власний котел, так що замість послуг централізованого гарячого водопостачання, жителі просто доплачують за електроенергію чи газ. За холодну воду в Німеччині платять в середньому 2 євро/м3, в Литві - 1,3 євро/м3, у Польщі - 1 євро/м3, в Україні - 0,4 євро/м3.

Сьогодні в Україні тарифи на воду, газ і електроенергію для населення менші ніж для промислових споживачів, що не відповідає світовій практиці, де тарифи для населення на 50-60% вище, ніж для промислового споживача, адже транспортувати комунальні послуги промисловому підприємству істотно дешевше. Звичайно, різниця в доходах не дозволить миттєво досягти подібної пропорції в Україні, але рух в даному напрямку - неминучий. Подолати дану диспропорцію допоможе політика поступового приведення у відповідність витрат на енерго- і водопостачання різних груп споживачів. А саме заміна бюджетних субсидій та компенсацій адресною допомогою економічно вразливим верствам населення. Крім того, важливим кроком є впровадження ринкових механізмів у сфері послуг ЖКГ, тобто надання можливості різним групам споживачів на конкурентних засадах вибирати постачальників ЖКГ послуг.

За даними: http://jkg-portal.com.ua/, http://gazeta.zn.ua/.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні