Винаходи українських школярів визнані одними з кращих в США

22 грудня 2014 р.
 

Україна привезла дві нагороди з Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості для школярів Intel ISEF 2014, який проходив у Лос-Анджелесі, США.

Михайло Литовченко, учень 10 класу Хіміко-екологічного ліцею Дніпропетровська, посів третє місце в категорії «Енергетика і транспорт» з проектом автономної установки опріснення води, яка працює завдяки енергії хвиль. В установці немає складних внутрішніх механізмів, що забезпечує високу надійність роботи в агресивному морському середовищі та високий ККД. Вона не забруднює навколишнє середовище, так як немає необхідності використання мастильних матеріалів під час роботи. Установка має модульну структуру і дуже проста в зборці і розбиранні, що дозволяє легко перевозити її в будь-яку точку світу, а нарощування кількості модулів дає можливість збільшувати її потужність і продуктивність. Є ще одна важлива особливість установки - вона запобігає розмиванню берегової лінії.

Цей проект викликав великий інтерес у публіки, тому що дозволяє вирішити проблему забезпечення водою та електроенергією віддалених від материка островів. Михайло також отримав спеціальну нагороду від партнерів Intel ISEF фонду King Abdul-Aziz & his Companions Foundationfor Giftednessand Creativity (третє місце, $ 2 тис.).

Вперше свій проект автономної опріснювальної установки Михайло Литовченко представив на «Всеукраїнському юнацькому водному призі» в 2014 році і з легкістю став переможцем даного конкурсу. «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного конкурсу Stockholm Junior Water Prize і проходить в Україні вже більше 10 років, національним організатором конкурсу є УВО WaterNet.

Ще один представник України, Олександр Тітов, зайняв на конкурсі Intel ISEF 2014 третє місце в категорії «Математичні науки».

За даними: delo.ua.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні