ДЖЕРЕЛА ПИТНОЇ ВОДИ У МЕГАПОЛІСАХ

18 квітня 2017 р.
 

Артем Карпенко

Сучасній людині легко добути питну воду - поміркуйте самі, її можна купити (в магазині або замовити доставку), набрати в бюветі безкоштовно, а хтось просто п'є водопровідну, причому найбільш прогресивні - використовують різні побутові фільтри для очищення водопровідної води.

 

У цій статті ми не будемо говорити про вибір фільтру, але оцінимо всі шляхи отримання питної води, щоб кожен з вас міг вибрати найзручніший.

ВОДОПРОВІДНА ВОДА

Переваги: ​​Доступність і дешевизна.

Недоліки: Не найкращі органолептичні властивості (запах хлору, висока кольоровість, різні присмаки), нерідко - перевищення вмісту деяких токсичних речовин (хлорорганічні сполуки, марганець, алюміній і ін.), а також ймовірність мікробіологічного забруднення в екстремальних ситуаціях. Наявність солей жорсткості, що приводить до утворення накипу на стінках посуду при кип'ятінні води.

ВОДА З БЮВЕТУ

Переваги: ​​Відсутність хлору і хлорорганічних сполук, високий ступінь захисту від антропогенних чинників забруднення. Головний плюс - безкоштовність.

Недоліки: Високі концентрації солей жорсткості, як наслідок - накип на побутовій техніці. Неможливість контролювати терміни та якість обслуговування бювету, а отже, якість води. Але найголовніший мінус бюветів - це тара. Найчастіше багаторазово використовуються одноразові пляшки, які належним чином не обробляються, що призводить до забруднення води небажаними домішками.

БУТИЛЬОВАНА ВОДА З МАГАЗИНУ

Переваги: ​​Висока якість води, відсутність накипу, збалансований мінеральний склад.

Недоліки: Висока вартість: в середньому літр очищеної води коштує від 3 грн. До того ж потрібні спеціальні умови зберігання такої води -закриті приміщення з низькою вологістю, температурою 2-4 ° C і без доступу світла, тобто - холодильник. Ну, і наостанок - важкі бутлі потрібно регулярно носити додому.

БУТИЛЬОВАНА ВОДА З ДОСТАВКОЮ

Переваги: ​​Висока якість води, відсутність накипу, збалансований мінеральний склад, не потрібно нести воду з магазину - її привезуть додому або в офіс.

Недоліки: Як і для води, купленої в магазині, потрібні спеціальні умови зберігання; крім того, тривалий контакт води з пластиком небажаний, так як з часом пластик починає виділяти мікрокількості токсичних речовин в воду. Вам також потрібно підлаштовуватися під службу доставки. Ну і нарешті ще один факт: вартість літра очищеної води починається від 1,5 грн., при цьому приблизно 80% вартості становить оплата проїзду автомобіля (бензин, амортизація), зарплата кур'єра і/або водія, оператора колл-центру, оренда офісів та виробничих приміщень, реклама, маркетинг і тільки залишок (менше 20%) - плата за воду. До всього вищесказаного, покупна вода має властивість раптово закінчуватися.

ПОБУТОВІ ФІЛЬТРИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Переваги: ​​Можливість самостійно регулювати якість води шляхом своєчасної заміни картриджів; вода не закінчується раптово; відсутність накипу в чайнику і на побутових приладах. Абсолютний захист від вірусів і бактерій при використанні фільтрів зворотного осмосу. Низька вартість 1 літра очищеної води - від 0,2 до 0,5 грн., що мінімум в 3 рази дешевше доставки води в бутлях при однаковій, а іноді і кращій якості. Широкий вибір моделей на будь-який смак і гаманець. Фільтр займає мало місця і просто непомітний при щоденному використанні.

Недоліки: Необхідність початкових одноразових інвестицій - перш ніж почати насолоджуватися усіма перевагами, необхідно купити фільтр.

 

Щиро сподіваюся, що ця стаття допоможе вам не тільки визначитися з вибором джерела свіжої і чистої води для вас і ваших близьких, а й почати економити сімейний бюджет.

Пийте чисту воду та будьте здорові!

Коментарі

Дивись також
 
Популярні