Токсичний свинець може залишатись в організмі людини протягом багатьох років

24 лютого 2017 р.
 

Водна криза в місті Флінт, Мічиган, підкреслила наскільки шкідливим може бути забруднення свинцем.

Центр з контролю і профілактики захворювань оцінив, що більше 4 мільйонів сімей з дітьми в США піддаються впливу підвищеної концентрації свинцю. Щонайменше, півмільйона дітей мають вміст свинцю в крові вище п'яти мікрограмів на децилітр, порогове значення, яке вимагає реакції в області суспільної охорони здоров'я.

Stuart Shalat витратив приблизно 30 років, щоб визначити, яким чином потрапляють токсичні речовини у навколишнє середовище і як це зупинити.

Свинець є одним з найстаріших матеріалів, використовуваних для будівництва водопровідних систем. Насправді, навіть саме слово "трубопровід" (на англ. Plumbing) має своє походження від латинської назви свинцю, "Plumbium." У той час як Конгрес заборонив використання свинцевих труб в 1986 році, з прийняттям Закону про безпечну питну воду, криза в місті Флінт показує, що свинцеві труби все ще на місці.

У той час як свинець у грунті і в домашньому пилу становлять суттєві джерела впливу, забруднена питна вода може становити найбільший ризик. Вода легко всмоктується через кишечник, швидко приводячи до підвищення рівня свинцю в крові.

 

За даними: https://theconversation.com

 

Коментарі

Дивись також
 
Популярні