Нові горизонти профосвіти в Україні

27 травня 2016 р.
 

Українсько-швейцарський освітній проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» тривалістю 4 роки стартував у 2014 році й завершиться у 2018-му. Проект дозволить інвестувати півмільйона швейцарських франків у розвиток профосвіти в Україні. Ініціативу за підтримки європейських донорів реалізують у 6 регіонах нашої держави. Це унікальна подія: вперше у професійну сантехнічну освіту в Україні були залучені кошти іноземного уряду й іноземної компанії.

24 травня 2016 року – Київ – Сарни, Рівненська область – Унікальна подія, можна сказати, національного масштабу відбулася сьогодні в м. Сарни Рівненської області – і Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами-виконавцями та донорами українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» офіційно відкрили перший в нашій державі Навчально-практичний центр (НПЦ) санітарно-технічної освіти за європейськими технологіями у Вищому професійному училищі №22 (ВПУ-22) в м. Сарни на Рівненщині, одному з найстаріших в Україні закладів такого типу з понад 80-літньою історією. Як наголошують експерти, вперше у професійну сантехнічну освіту в Україні залучаються кошти іноземного уряду й іноземних компаній і НПЦ в Сарнах першим в Україні щороку готуватиме до 30 спеціалістів-сантехніків найвищого професійного рівня, забезпечуючи доступ до європейських технологій і навчальних програм.

Проект спрямований на сучасну підготовку українських учнів професійних закладів за спеціальністю «слюсар-сантехнік», які навчатимуться та вдосконалюватимуть професійні навички на базі новітнього устаткування та за участі досвідчених швейцарських експертів. Ключова мета проекту – стимулювати в Україні конкурентоспроможні на європейському ринку сучасні програми професійної санітарно-технічної освіти.

Він покликаний зокрема й відновити престиж професійно-технічної освіти в Україні, повернути довіру до українських спеціалістів у цій галузі, створити свого роду канал передачі досвіду і знань безпосередньо від провідних європейських компаній до молодих спеціалістів в Україні.

Участь в офіційній церемонії відкриття взяли: директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Микола Кучинський, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш, Генеральний директор Представництва Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ в Україні Олексій Раков, Виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич.

Церемонія урочистого перерізання червоної стрічки і презентація навчального центру зібрала на одному майданчику представників Міністерства освіти та науки України, обласної адміністрації, компаній-партнерів, експертів у сфері освіти, представників ЗМІ з Києва та області, викладачів, кращих із-поміж 1150 учнів ВПУ-22. У гостинній атмосфері закладу учасники церемонії взяли участь у прес-конференції з нагоди відкриття, отримали змогу пересвідчитися у високому рівні технічного і методичного оснащення центру й познайомитися з найкращими талантами училища та його історією, під час екскурсійної програми.

Як заявив раніше Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольтер Тауш, для швейцарського уряду – це перший такого роду спільний з Україною проект у сфері професійно-технічної освіти, який фінансується нами разом із швейцарським бізнесом у співпраці із Міносвіти України. «Ми хочемо допомогти професійно-технічним коледжам підготувати конкурентоспроможних фахівців за новими навчальними програмами та на новому обладнанні. Це буде сприяти їх працевлаштуванню та набуттю необхідних практичних навиків», – прокоментував Хольтер Тауш.

Представник ключового інвестора проекту, Голова Представництва Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ в Україні Олексій Раков відзначив: «Наша компанія розпочала бізнес в Україні понад десять років тому, і, парадоксально, але з того часу головна проблема українського ринку залишається незмінною: відсутність фахівців! Разом із тим, у всьому західному світі професія сантехніка має репутацію престижної, а рівень зарплат сягає понад 6-ти з половиною тисяч франків в еквіваленті на місяць. Відкриття першого в Україні НПЦ у Сарнах надає нам разом із Міносвіти свого роду сarte blanche на реформування української системи санітарно-технічної освіти і створення бази для підняття престижу професії в Україні на до того недосяжний рівень. Це є наша перша велика перемога. І ми не зупинимося на цьому, продовжуючи розвивати проект й у 5 інших регіонах України, як і було заплановано проектом».

Українсько-швейцарський освітній проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» був розроблений і представлений спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України, Швейцарського бюро співробітництва в Україні й Представництва Geberit International Sales AG в Україні в грудні 2014 року.

Освітній проект, що триватиме 48 місяців, був представлений у 2014-му і завершиться у 2018 році. На його реалізацію компанії-донори інвестують майже півмільйона швейцарських франків. Проект реалізують у 6 професійно-технічних закладах у різних регіонах України: Донецькій, Полтавській, Чернігівській, Дніпропетровській, Одеській та Рівненській областях. Проектом передбачено розробку нових навчальних програм, підготовку методистів та викладачів, забезпечення закладів належним професійним обладнанням європейського рівня, на якому навчатимуться учні, та, власне, навчання учнів.

Відкриття наступних навчально-практичних центрів санітарно-технічної освіти за європейськими стандартами відбудеться вже до кінця 2016 року.

За деталями щодо проекту звертайтеся, будь ласка, за контактами: Олександр Коптєв, агентство Pleon Talan, alexander.koptev@pleon.ua, тел. 050 345 79 01.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні