«Вода для розвитку»

7 квітня 2016 р.
 

Під таким гаслом з 4 по 7 квітня пройшов у цьому році 12-ий конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз - 2016», національна частина в Україні престижного міжнародного конкурсу "Stockholm Junior Water Prize", який щороку проходить у Стокгольмі під патронатом і при особистій участі ЇЇ Високості принцеси Вікторії.

Крім традиційних заходів – захисту робіт, визначення переможців, урочистому врученні нагород, пізнавальній інформаційно-освітній програмі, кожен з конкурсантів запропонував у представленій на конкурс роботі своє бачення вирішення проблем водних ресурсів в Україні і хочеться зауважити, що багато робіт юних авторів мають практичний характер і можуть бути використані для покращення стану питної води та раціонального використання водних ресурсів не тільки в Україні, але й у світі.

Традиційно конкурс проходив в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Оголошення переможців, привітання від партнерів та спонсорів конкурсу пройшли 6 квітня у залі засідань Вченої ради НТУУ "КПІ". Урочистості завершив виступ гурту НТУУ «КПІ» «Натхнення».

В програмі конкурсу – не тільки захист робіт, але й цікава освітньо-пізнавальна програма - профорієнтація для учасників, семінар для вчителів, екскурсія в музей води (КП «Водно-інформаційний центр»), музей компанії «Кока-Кола Беверіджіз Юкрейн», київський музей «Парк Київська Русь».

В результаті фінального захисту Гран-Прі конкурсу було присуджено роботі: «Система стабілізації рівня води в річках» автора Крокіс Марії, учениці 10 класу Львівського технологічного ліцею зі Львова.

ІІ місце журі присудило роботі: «Особливості застосування магніточутливих нанокомпозитів» автора Кусяка Василь, учня 11-Б класу ЗОШ № 28 з Житомира.

ІІІ місце зайняла робота: «Імпульсний сантехнічний модуль для очищення каналізаційних колекторів» автора Подкопаєвої Єлизавети, учениці 11 класу Львівського технологічного ліцею зі Львова.

Всі призери були премійовані цінними подарунками від генерального спонсора конкурсу Дау Юероп ГмбХ.     

Почесними грамотами фіналіста та цінними подарунками від компанії НВО «Екософт» були відзначені роботи:

«Оптимізація русла річки Дністер»,  автор Витриховський Євстахій, учень 6(10) класу Української гімназії №1, м. Івано-Франківськ.

«Стерильна теплоізоляція водопровідних мереж у харчовій промисловості», автор Дунець Олена, учениця 9 класу Львівського технологічного ліцею, м. Львів.

«Підвищення ефективності систем протипожежного водопроводу висотних будівель використанням водних вогнегасних речовин», автор Жартовська Елізавета, учениця  10 класу гімназії «Академія», Святошинський р-н, м. Київ

«Вироблення електроенергії за допомогою хвиль на поверхні води», автор Тищенко Валерія, учениця 9-А класу Херсонського фізико-технічного ліцею, м. Херсон та

«Оцінка відновлювального потенціалу рік після паводків за віковою структурою популяцій UNIONIDAE», автор Турецька Ангеліна, слухач ОЗБШ ЧОЦЕНТУМ, учениця 9-го класу Горошовецького НВК, Заставнівський р-н, Чернівецька обл.

Крім того, за цікаві ідеї та яскраві презентації спеціальним призом були відзначені роботи:

«Аналіз впливу ГЕС на природу річки Південний Буг та шляхи вирішення проблем» авторів Безвенюк Вікторії, Бекас Назарія, Данилюк Дарії, учнів 9-Е класу, НВК: ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей №7 з міста Вінниці,

«Оцінка екологічного стану річки Оскіл в межах міста Куп’янська» автора Бітюцької Валерії, учениці 10 класу обласної спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ст. «Обдарованість» з міста Харкова,

«Дослідження якості джерельної води на території Національного природного парку «Святі гори» Донецької області як альтернативного джерела питної води для потреб міської громади» автора Блінова Данііла, учня 9 класу Святогірської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату № 12 з міста Святогірська Донецька області,

«Вплив ступеня солоності води на фітопланктон озер Слов’янського курорту» автора Ворони Наталі, учениці Словянського педагогічного ліцею з містаСловянська Донецької області,

«Конденсаторна система контролю рівня рідини в будівельних спорудах» автора Лісного Олександра, студента Міжрегіонального вищого професійного будівельного училища  з міста Краматорська Донецької області,

«Моніторинг екологічного стану річки Десни Новгород-сіверського району на ділянці с.Леньків – с.Комань» Макаренко Катерини, учениці 11 класу Новгород-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Чернігівської області, учня 9 класу Галицької ЗОШ  І-ІІІст. №2 з Івано-Франківської області,

«Застосування вихрової технології для отримання води із вологи повітря» автора Шестопала Степана, учня ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м Краматорська» з Донецької області.

Автори цих робіт теж отримали спеціальні дипломи та цінні подарунки від компанії НВО «Екософт».

Спеціальними подяками були відзначені організації, які вже не перший рік організовують регіональні етапи конкурсу та привозять на конкурс щораз більше учасників. Це Донецький обласний еколого-натуралістичний центр з м. Краматорська, комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради з міста Рівне, Національний природний парк "Святі гори" з міста Святогірська, Львівський технологічний ліцей з міста Львова, гурток «Юні винахідники» Галицької ЗОШ І-ІІ ст. №2 з міста Галича Івано-Франківської обл., Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, з міста Чернівців.

Урочисте вручення головного призу – скляної краплі роботи відомого львівського майстра гутного скла Олеся Дзиндри та нагородження дипломами Гран-прі, ІІ і ІІІ місця конкурсу відбудеться 7 квітня в Посольстві Швеції в Україні.

Цьогорічний захід відбувається завдяки фінансовій підтримці генерального партнера конкурсу компанії «Дау Юероп ГмбХ» та партнера конкурсу компанії НВО «Екософт», які вже не один рік підтримують конкурс та беруть активну участь у організації всіх заходів та роботі журі.

Організатором конкурсу в Україні є Всеукраїнська громадська організація «WaterNet». Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з НТУУ «КПІ», Міністерством екології та природних ресурсів, Посольством Швеції в Україні, КП «Водно-інформаційний центр», ДП «НДКТІ міського господарства». 

Коментарі

Дивись також
 
Популярні