Стокгольмський Юнацький Водний Приз 2015

31 серпня 2015 р.
 

22-28 серпня 2015 року в Стокгольмі відзначив свій 25-річний ювілей Міжнародний Водний Тиждень (World Water Week) - один з найбільших водних заходів у світі. Крім насиченої програми лекцій, семінарів та навчальних екскурсій на Міжнародному Водному Тижні традиційно проходить вручення таких нагород, як: «Стокгольмський Водний Приз» (Stockholm Water Prize) - за найкращу водну розробку, «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize) - за кращий молодіжний проект і «Стокгольмська Промислова Водна Нагорода» (Stockholm Industry Water Award) - за ефективне використання води в промисловості.

Стокгольмський Юнацький Водний Приз в цьому році відвідало більше 40 молодих дослідників з 30 країн світу. Юнаки та дівчата демонстрували відвідувачам виставки Водного Тижня свої науково-технічні рішення і захищали свої наукові проекти перед висококваліфікованим міжнародним журі.

Олександр Махньов, переможець «Всеукраїнського Юнацького Водного Призу» - національного етапу конкурсу Стокгольмський Юнацький Водний Приз, - представляв Україну з науково-технічною розробкою «Робот для дослідження радіаційного забруднення акваторій« RadScout mk.3 »». Журі високо оцінило результати науково-дослідної діяльності Олександра і з непідробним інтересом спостерігало за роботою технічної складової проекту - роботом, якого наш фіналіст привіз до Стокгольму.

Міжнародне журі визначило переможцем конкурсу роботу Перрі Алагаппана із США, який розробив фільтр для очищення води від токсичних важких металів з електронних відходів. Диплом відзнаки отримали студенти з Чилі за проект з підвищення ефективності використання води у сільському господарстві. Кронпринцеса Швеції Вікторія провела церемонію вручення нагород 25 серпня в урочистому залі найгарнішого готелю Швеції - Гранд Готелю. Безперечною підтримкою для нашого фіналіста стала участь в урочистому заході Посла України в Швеції - Ігоря Сагача, який відзначив високу самоорганізацію і наукову підготовку Олександра.

                                    

Учасники Стокгольмського Юнацького Водного Призу 26 серпня також взяли участь у церемонії нагородження переможця Стокгольмського Водного Призу - конкурсу серед «дорослого покоління» учених. Церемонію, яка супроводжувалася урочистою вечерею і неформальним спілкуванням з першими особами Швеції та представниками наукових кіл світу у водній сфері, провів Король Швеції Карл XVI Густав.

Крім офіційних зустрічей і церемоній, конкурсанти брали участь у ряді семінарів з водної тематики, активно працювали на виставці Міжнародного Водного Тижня і з великим інтересом відвідали виробництво світового лідера у сфері водовідведення та насосного обладнання - компанії «XYLEM».

Незважаючи на те, що наш фіналіст не отримав головний приз, Олександр набув безцінного досвіду участі в міжнародному конкурсі високого рівня, отримав море позитивних вражень від Стокгольма і нових друзів, відчув себе «дорослим» ученим, з думкою якого вважаються і поважають - а для молоді це є найголовнішим на шляху до реалізації своїх наукових ідей. Участь у такому конкурсі як Стокгольмський Юнацький Водний Приз - вже перемога і перший впевнений крок до серйозної професійної діяльності юного дослідника!

 

Участь українського фіналіста та делегації WaterNet в міжнародному фіналі конкурсу Стокгольмський Юнацький Водний Приз пройшла за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні, Представництва "Dow Europe GmBH" в Україні і НВО "Екософт".

 
Коментарі

Дивись також
 
Популярні