Автономна система очищення води від ННФ США

20 серпня 2015 р.
 

Національний науковий фонд (ННФ) США створив спеціальний Інженерно-дослідний центр, основною метою діяльності якого є розробка та проектування мобільної автономної системи очищення води.

У Інженерно-дослідний центр увійшли представники Університетів Райса та Арізони, Єльського університету, Техаського університету Ель-Пасо, а також таких організацій, як ЮНЕСКО, Армійський корпус інженерів США, НАСА та ін.

Технологія, основною метою якої є забезпечення населення США питною водою, буде доступна для застосування як у регіонах, які не мають доступу до чистої води, так і в зонах стихійних лих. Загальна вартість проекту склала 18, 5 млн доларів США.

Директор проекту, Педро Альварес заявив: «Важливість чистої води для охорони здоров'я та сталого розвитку дуже складно переоцінити. За допомогою сучасних технологій і матеріалів ми хочемо забезпечити питною водою людей, які в даний момент не мають до неї доступу, а також істотно підвищити ефективність водопідготовки».

Очищення води буде здійснюватися в декілька стадій із застосуванням нанокаталізаторів, мембран і активованих матеріалів, що дозволить видалити зважені тверді частинки, мікроорганізми, розчинені домішки та солі, а також значно поліпшить економічні показники процесу.

Крім усього іншого, нова технологія дозволить очищати промислові стічні води відповідно до потреб галузі для скидання або повторного використання.

За допомогою автономної системи водопідготовки можна буде отримати питну воду з будь-якого джерела, у тому числі з озерної або морської води як з використанням сонячної енергії, так і в умовах хмарності.

Заступник директора проекту, Пол Вестерхофф заявив: «Ми проклали шлях від переважно хімічних процесів водоочистки до більш ефективних фізичних і каталітичних процесів, які використовують сонячну енергію і генерують менше відходів».

За матеріалами сайту: http://www.water-technology.net/.

Коментарі

Дивись також
 
Популярні